Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç Ekim -  Esteviva Hair Clinic

Hayatımızda bir problem olarak ortaya çıkan kelliğin çözümü Este Viva Hair Clinik ile saç ektirmektir.

Günümüzde kadın erkek demeden pek çok kişinin yaşadığı

saç dökülmeleri

kişileri, öz güvenlerini zedeleyecek ve sosyal yaşamlarında problem yaşayacak kadar etkilemektedir. Çünkü saçlar kişilerin genel görüntüsünü direkt olarak etkiler. Örneğin

saçları dökülmüş

kişiler diğerlerine göre daha yaşlı görünür, estetik açıdan da pek iyi göründükleri söylenemez. Saç ekimi, insanların bu sıkıntılarını gidermek amacıyla geliştirilmiş ve amacına çok kısa bir zamanda ulaşarak kişilere saçlarını geri kazandırma konusunda büyük bir yol kat etmiştir.

Saç Ekimi Nedir?


Saç ekimi

saç dökülme problemi ve kellik yaşayan kişilerin ense bölgelerinden alınan saç diplerinin problemli alana nakledilmesi işlemidir. Saç ekiminde nakledilecek kıllar sağlıklı ve dökülme ihtimali olmayan güçlü kıllar arasından seçilir. Saç dökülmesinden dolayı açılmalar ve seyrelmeler yaşayan kişilerin de uygulatabilecekleri güvenli bir yöntemdir. Yani

saç ekimi

yaptıracak kişinin tamamen kel olmasına gerek yoktur.

Saç ekimi saç dökülmesi ve kellik problemlerinde uygulanan en etken yöntemdir. Saç ekimiyle nakledilen kılların yeniden dökülme yaşanması söz konusu olmaz. Saç ekimiyle kişiler eski hatta eskisinden daha güçlü ve sağlıklı saçlara 6 ay gibi kısa bir sürede kavuşurlar.


Saç ekimi uzman hekimler ve ekipleri tarafından ameliyathane ortamında uygulanan tıbbi bir operasyondur. Ayrıca saç ekimi yüksek hassasiyet ve titizlikle yapılmalıdır. Operasyon sırasında yapılabilecek hatalar hastanın görüntüsü açısından olumsuzluklara sebebiyet verebilir. Bu olumsuzluklardan geri dönüş ise hemen hemen mümkün değildir. Ancak saç ekimi sonrası restorasyon işlemi yapılır ise düzeltmeler sağlanabilir. Bu tip düzeltme işlemlerinin ise genelde garantisi olmaz. Bu yüzden de saç ekimin yapılacağı merkez ve doktor seçiminde titiz davranmak en doğrusu olur.


Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir? Kimlere Uygulanamaz?
Saç ekimi cinsiyet ayrımı yapılmaksızın saç dökülme problemi yaşayan erkek ve kadın hastalara uygulanabilir. Saç ekiminden önce yapılan testler ve analizlerde bir engel görülmediği takdirde hemen uygulanabilecek bir operasyondur.

Saç ekimi yaptırmak isteyen onkoloji hastalarının öncelikle kanser tedavilerinin bitmesi şart koşulur. Kanser tedavisi sürerken aynı zamanda saç ekimi yapılamaz.

Şeker hastalarında da saç ekimi uygulanırken çok dikkat edilmelidir. Operasyon esnasında deriye kanalcıklar açılırken ve bölgeden saç kılı alınırken ortaya çıkabilecek kanamalar risk faktörü oluşturabilir.

Saç ekimi sırasında saç derisine uygulanan solüsyonun içeriğindeki maddelere karşı alerjisi olan kişilere de saç ekimi uygulanmaz ya da dikkatle uygulanır. Aynı zamanda yetersiz alansebebiyle de saç ekimleri uygulanamayabilir. Hastanın saçlı bölgesinde ya da vücudunun diğer bölümlerinde nakil yapılabilecek sağlıklı kılı bulunmuyorsa bu hastalarda saç ekimi yapılması söz konusu olamaz. Çünkü saç ekimi sadece kişinin kendi vücut kıllarından yapılabilen bir işlemdir.


Saç Ekimi Öncesinde Yapılması Gereken Şeyler Var mıdır?
Saç ekiminden sonra olduğu gibi saç ekiminden önce yapılması gereken şeyler de vardır. Örneğin düzenli spor yapan kişilerin sporlarına saç ekiminden 1 hafta önce ara vermeleri gerekir. Spor aktiviteleri kanı incelterek akışını hızlandırdığı için saç ekimi esnasındaki kanama riskini artırır. Bu yüzden saç ekimi öncesinde hasta spora ara vermesi konusunda bilgilendirilerek uyarılmalıdır.

Aynı şekilde spora ara verilen zamanlar içerisinde cinsel ilişkiye de aynı sebeplerden dolayı ara verilmelidir. Özetle saç ekiminden 1 hafta öncesinden itibaren kişiyi nefes nefese bırakacak aktivitelerden kaçınılmalıdır. Bunlara ek olarak kan inceltici ilaç kullanılıyor ise ona da ara vermek gerekir. Saç ekimi öncesinde 4-5 gün süreyle sigara ve alkolü bırakmanın da operasyonun başarısı oranı açısından büyük olumlu etkisi olacaktır.


Saç ekiminden önce mutlaka yapılması gereken testler de kesinlikle atlanmamalıdır. Doktorunuzun isteyeceği kan testleri de operasyonun uygulanabilirliği açısından önemlidir. Bu işlemin size uygulanması sağlığınız açısından uygun mu, değil mi bu testlerin sonucunda açıkça görülecektir.


Este Viva Hair Clinic Vanda Saç Ekimi yapalabilmektedir.

Hizmetlerimiz
Bahçivan Mahallesi Yüzbaşıoğlu 1. Sokak Bozoğlu İş Merkezi Kat:2 No:27
  • 05546246565
  • info@esteviva.com.tr
Copyright © 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.

Vanda Sac,sakal ekimi

Van'da Saç Ekimi

Vanda güzellik merkezi

Hemen Ara
Whatsapp İletişim
Online Randevu
Harita