Saç ve Bıyık Ekimi

Saç ve Bıyık Ekimi

Saç Ekim -  Esteviva Hair Clinic

Este Viva Hair Clinic ile saç ve bıyık ekimi yapabilirsiniz.

Bıyık Ekimi


Erkeklerde üst dudakta kıl çıkmaması veya kıl kaybının olması durumunda, kesin tedavi bıyık ekimidir.

Bıyık ekimi

, üst dudakta bıyık kılları çıkmayan deri bölgelerine saç kıl ekimidir. Bıyık yerine ekilecek saç kılı, kellik tedavisindeki gibi enseden alınmaktadır. Bunun için, ensenin yukarısından fue yöntemi ile 0,6mm punchlar ile tek tek saç kılı alınmaktadır. Daha sonra, bıyık eksikliği olan sahalara tek tek saç kılı ekilmektedir.


Ekilen saç kılları, bıyık sahasında da önceden olan özelliklerini korurlar ve saç kılları uzamaya devam ederler. Bundan dolayı uzayan saç kıllarının uygun aralıklarla kısaltılmaları , bıyıktraşı sırasında yapılabilir. Saç kılları, birbirlerine çok yakın ekilirlerse beslenemezler. Bu nedenle ekim sıklığı, beslenmelerini sağlayacak kadar olmalıdır. Saç kılı ekildikten sonra beslenip saç kılı uzamaya başlayınca ( 4-6 ay sonra ), seyrek bıyık sahası varsa tekrar saç ekimi yapılabilir.


Bıyık bölgesinde yara izi, ameliyat izi, yanık izi, dökülme gibi sorunlar bıyık ekimi ile tama yakın kamufle edilebilir, köselerde olduğu gibi hiç bıyık çıkmama durumunda bıyık ekimiyle ciddi kimlik değişimi yakalanabilmektedir. Bıyık ekiminde sadece FUE yöntemi uygulanmalıdır çünkü FUT yönteminde sonuçlar tatmin edici değildir. 0.6-0.7 mm lik punchlarla alınan kıl kılları alımla eş zamanlı olarak aletler yardımıyla cilt kesilmeden ekilmelidir bu şekilde ekim süresi kısaldığı gibi kılları beklemediği için kıl ölümü de olmaz.


Kullanılan uçlar ince olursa hem alım hem ekim yerinde herhangi bir iz ve ekim olduğuna ait bir belirti kalmaz. Ekim sınırlarını ve sıklığını kişi kendi belirler. Genel olarak hiç bıyığı olmayan birine 1000 kıl ekildiğinde köse görünümü gider ancak daha sık bıyık istenirse sayıyı daha yüksek tutmalıdır.

Bıyık ekimi

FUE ile yapıldığında sık da olsa seyrek de olsa daha önce görmeyen berberin tıraş ederken ekim olduğunu algılayamayacağı kadar doğala yakın olur.


FUE

ile istenilen yerden istenildiği kadar kıl alınıp belirlenen bıyık alanına istenilen sıklıkta ve o bölgede olması gereken doğal açısıyla ekim yapılır.


Sakal Ekimi


Sakalın gereksiz kısmındaki kıl alınarak sakalın daha seyrek alanlarını sıklaştırmak amacıyla ekim yapılabilir. Bu vakada elmacık kemiği üzerindeki gereksiz kıllar olınmış ve hemen aşağısındaki seyrek sakal alanına ekilmiştir. 0.6-0.7 mm lik uçlarla ve elle dikkatli alım yapıldığında hiçbir iz kalmaz. Bu şekilde kusursuz alım sayesinde sakal alt bölgesi, göğüs, ensenin alt kısımları hatta elmacık kemiği üzerindeki kıl bile alınarak ihtiyaç duyulan başka alana ekim yapılabilmektedir. Yoğun sakal sebebiyle güzel görünmeyen bu alanlardan kıl alımı alanında kalıcı epilasyon sağladığı için ayrı bir avantaj sağlamaktadır.


Sakal saç gibi değildir kişden kişiye çok değişik yoğunlukta olabilmektedir. Belirgin düzeyde seyrek sakalı olan biri bundan rahatsızlık duymayabilir. Bu sebeple genellikle ekimde çok sık sakala ihtiyaç duyulmaz.


Bölgesel sakal kaybı varsa bu durumda civardaki sakal sıklığında ekim planlanarak çevreyle uyumlu hale getirilir. Sakal tümüyle yoksa bu durumda kişinin istediği sıklık ve sınıra bağlı olarak 1000-3000 kıl arasında ekim yapılabilir. Tam köse birinde bıyık ve çene bölgesine 400 er kıl, favori bölgelerine 100 er kıl toplamda 1000 kıl belirgin derecede seyrek olsa da anlamlı görünüm değişikliği sağlar.


Genellikle 3000 kıl civarında sakal ekimi tatmin edici sonuç verir. Sadece bıyık bölgesine ekim yapılacağında 400-800 kıl arasında ekim yeterli olmaktadır. Sakal ekimi kıl alınan alan ertesi gün yıkandığında belirgin bir sorun olmaz ama 1-2 hafta pembemsi bir görünüm oluşur. Vücuttan veya ensede alım yerinde hiç iz kalmaz. Vücuttan alınınması halinde özelliksiz kıllar olduğu için önem arzetmez. Enseden alınması durumunda alındığı kıl sayısı kadar seyrelme olur. Yaptığımız çalışmalarda enseden 10.000 kıl alınması halinde bile farkedilebilecek bir değişiklik olmamaktadır.


Sakal veya bıyık ekilen alanda ekimden hemen sonra ekim esnasında kullanılan iğnelerin batırıldığı yerden çıkan kan pıhtısı sebebiyle koyu kırmızı bir görünüm olur ve ilk banyoda temizlenir. Sakal ve bıyık ekilen bölge 24-48 saat sonra yıkanır yıkamayla pıhtılar temizlendiği için ekilen sakallar görünür hale gelir ve 2-3 günlük sakal görüntüsü oluşur. Ekilen sakalın vücut tarafınndan daha iyi beslenmesi için ekim alanında kanlanmada artış olur buna bağlı olarak kıl diplerinde 2-3 gün içinde sivilce benzeri küçük kırmızılıklar olur bu hafif kırmızı görüntü 1-2 haftada kaybolur ve normal görütü oluşur.


Sakal Ekimden sonra uzamaya devam eden sakal ve bıyık 15. günden sonra makasla kısaltılabilir veya uzatılabilir. Kıl yeterince tutunması için ilk traş tercihen 1 Ay sonra yapılmalıdır.


2.haftadan sonra ekilen sakal ve bıyığın bir kısmı şok dökülme denilen geçici bir dökülme yaşar. Geçici dökülmeden 4-8 ay sonra dökülenlerin tamamı yeniden çıkar. Kıl diblerinde kalite artışı 2 yıla kadar devam eder.


Este Viva Hair Clinic

Vanda Sakal ve bıyık ekimi

Yapmaktadır

Hizmetlerimiz
Bahçivan Mahallesi Yüzbaşıoğlu 1. Sokak Bozoğlu İş Merkezi Kat:2 No:27
  • 05546246565
  • info@esteviva.com.tr
Copyright © 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.

Vanda Sac,sakal ekimi

Van'da Saç Ekimi

Vanda güzellik merkezi

Hemen Ara
Whatsapp İletişim
Online Randevu
Harita