Bilgisayar Destekli Saç Analizi

Bilgisayar Destekli Saç Analizi

Saç Ekim -  Esteviva Hair Clinic

Saç ekim operasyonu planlanırken muayene sırasında analiz işleminin yapılması gerekir.

Bilgisayar Destekli Saç Analizinin Faydaları

Bilgisayar Destekli Saç Analizi saçla ilgili çeşitli algoritmalara ulaşılmasını sağlar. Bunlar arasında alopesi tanısı, bilgisayar grafikleri, bilgisayar destekli dökülme tanısı, saç analizi, ekilecek saçın bilgisayarlı tasarımı gibi destekler sunar.


Saç ekim operasyonunda cerrahlar bu analizler sayesinde saçtaki dökülme oranına, saçın sağlığı hakkında bilgiye, donör bölgeden ne kadar saç kılı / greft alınabileceğine, seyrelme ve dökülmenin olduğu bölgelerde ne kadar grefte ihtiyaç olduğuna, saç analizi ile saç telinin kalınlığına ve saç kıllarının mevcut saç yoğunluğuna yapılan matematiksel hesaplamalarla karar vermesi gerekiyor.


Bilgisayar Destekli Saç Analizi

Yine aynı şekilde saç dökülmesinin yoğun olarak yaşandığı tepe ve yan bölgelere ekilmesi gereken sağlıklı saç kıllarının sayısı da yine bilgisayar destekli saç analizlerinin ardından belirlenir.


Ekilen her saç dibinden ortalama 1 ile 3 arasında saç teli çıkar. Bilgisayar destekli saç analizi sayesinde ekilen her saç kılının ortalama kaç sağlıklı saç teli çıkacağı da önceden hesaplanabilir. Buna göre özellikle seyrek olması gereken bölümlerde buna göre ekim işlemi yapılır ve doğal görünüme engel olacak fırça gibi birden yoğun bir şekilde yükselen saç görünümünün de kontrol edilmesi sağlanıyor.


Bilgisayar Destekli 3D ön İzleme İmkanı

Saç ekimi işleminden sonra nasıl bir görünüme sahip olunabileceği de Bilgisayar Destekli Saç Analizi sayesinde üç boyutlu olarak görüntülenebiliyor. Hasta saç ekiminden önce saç tasarımı üzerindeki isteklerini ve beklentilerini cerrahına iletebiliyor.

Böylece sonrasında sürpriz görünümler ile karşılaşma riskini düşürebiliyor.


Fakat eğer sakal bıyık kaş gibi yüz bölgesinde ya da göğüs gibi vücudun diğer bölgelerinde örneğin tamamen dökülme varsa başka donörlerden de nakil yapılabiliyor.


Bilgisayar Destekli Saç Analizinin Faydaları

Bilgisayar destekli saç analizinin sağladığı avantajları şöyle sıralayabiliriz:

– Alması gereken greft / saç kılı sayısının doğru hesaplanması

– Ekilen saç kılı foliküllerinin doğru hesaplanması

Saç ekim süresinin kısaltılması

– Donör bölgeden alınan greft sayısını azaltmak ve ekilen saç kılı elde edilen verimin artıracak hesaplamaların yapılmasını sağlamak

– Saç ekim sonrası sahip olunacak görünümün 3D ön izlenimini sağlamak.

Hizmetlerimiz
Bahçivan Mahallesi Yüzbaşıoğlu 1. Sokak Bozoğlu İş Merkezi Kat:2 No:27
  • 05546246565
  • info@esteviva.com.tr
Copyright © 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.

Vanda Sac,sakal ekimi

Van'da Saç Ekimi

Vanda güzellik merkezi

Hemen Ara
Whatsapp İletişim
Online Randevu
Harita