FUE TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ NEDİR

Esteviva Güzellik Merkezi -  Esteviva Hair Clinic  - Van'da Saç Ekimi

Günümüzde, saç ekimi operasyonlarının çoğunluğunu FUE(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yöntemi ile yapılmaktadır. Cerrahi bir girişim olmadığı için hastalar daha rahat karar vermekte ve bu tekniği tercih etmektedirler

FUE yönteminde

saç kılları tek tek alınıp kel bölgelere nakledilir. Saç ekiminden önce donör alandaki saçlar kesilerek 1 mm olacak kadar kısaltılır. Öncelikle saç ekiminden önce local anestezi ile bölge uyuşturulur. kılın çıkış açısına uygun olacak şekilde Mikro Motor ucu, saç kılını ortalayacak şekilde yaklaştırılır deriye batırılıp çekilir. Kıl, folikül ve onu çevreleyen mikroskobik doku ile birlikte, silindirik bir tarzda kesilmiş olur. Bir mikro penset ile nazikçe çekilir ve foliküler ünite gevsek tabandan ayrılarak gelir. Operasyondaki greftlerin zarar görmesini minimalize eden bu otomatik sistem sayesinde operasyon süreleri kısalmış, zaman biriminde alınan greft sayısı da artmıştır. Foliküler üniteler bu şekilde toplandıktan sonra saçsız alanda açılan çok daha küçük deliklere yerleştirilirler. Her bir

foliküler ünite

ortalama 2 ile 3 folikül barındırır.


Fue yönteminin

özellikleri şunlardır
Alınan kılların bölgesinden doku alınmadan sadece kök hücresi üzerinde çalışılmaktadır.
Saç alınan bölgelerde kesik veya dikiş olmaz. Saçların alındığı bölgede 06 mm den küçük çaplı sıyrıklar oluşur ve sıyrıklar iz bırakmadan birkaç güne iyileşir.
Ense bölgesindede saç, bıyık, sakal, kaş transferinde kullanılmaktadır.
Her greftte 1 ile 3 arasında saç teli bulunmaktadır. 1 greft saç, ortalama 2 - 2,5 saç teli kabul edilir.
Elde edilen kök sayısına ve açıklığa bağlı olarak santimetrekare başına 50 – 60 saç kökü ekmek mümkündür.
Ayrıca operasyon sonrası günlerde az ağrı olması ve iyileşme süresinin kısa olması da bu yöntemin tercih nedenlerindendir.
Ekilen saçlar birinci ayın sonunda genelde dökülürler, saç ekiminden 2 – 3 ay sonra çıkmaya ve uzamaya başlar.
Saçlar 7. aya kadar göz dolduracak kadar gelişir. Saçlarınızın en güzel halini adaptasyon süreci bittikten sonra 1 ile 1,5 yıl içerisinde göreceksiniz.
Saç dökülmeleri bir nevi imkansızdır. Çünkü

Ekilen saçlar

dökülmemeye karsı olan alanlara ekilmiştir. Ayrıca ekilen saçlar kişinin kendisine ait olduğundan renkleri değişmez.
Blog
Bahçivan Mahallesi Yüzbaşıoğlu 1. Sokak Bozoğlu İş Merkezi Kat:2 No:27
  • 05546246565
  • 0546 684 48 43
  • info@esteviva.com.tr
Copyright © 2022 - Tüm Hakları Saklıdır.Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.

Vanda Sac,sakal ekimi

Van'da Saç Ekimi

Vanda güzellik merkezi

Hemen Ara
Whatsapp İletişim
Online Randevu
Harita