KAŞ EKİMİ VE KİRPİK EKİMİ

KAŞ EKİMİ VE KİRPİK EKİMİ

Saç Ekim -  Esteviva Hair Clinic

Teknolojinin gelişmesiyle artık saç ekimi gibi kaş ekimide başarılı bir şekilde yapılabilmektedir

Kaş ekimi

1-3 saat aralığında local anestezi ile kaş ekimi rahatlıkla yapılabilmektedir.

FUE tekniği

ile mikromotor yardımı ile alınan kıl tek tek kaş dökülmesi olan bölgeye ekilir.

Kaş için vucudun farklı bölgelerinden kıl alınabilir. Tabi bununların en tercih edilen bölgesi ense kısmıdır. bunların yannında koollardaki ince tüylerden yada koltuk altı yada genetial bölgedende alınabilmektedir. Fakat koldaki ince tüyler çok fazla dayanıklı olmayabilmektedir. Ayrıca koltuk altı veya genetial bölgedeki kılların çıkış açısı çok farklılık gösterebilmektedir.

Ayrıca “

Kirpik ve kaş ekimi

, tarihteki ilk saç nakli denemeleri arasındadır.”

Kirpik ve kaş ekimi

2002 yılında FUE tekniğinin bulunması ve gelişmesinden sonra özellikle son yıllarda artmaya başlamış ve ciddi anlamda hem kadınlar hemde erkekler tarafından tercih edilir olmuştur. Kirpikleri seyrek olanlar, kaşları dökülmüş ya da bir sebepten çıkmayan kişiler, kaş şekillerini beğenmeyen hastalarımız veya kirpiklerini daha dolgun görmek isteyen kişiler kaş ve kirpik ekimi operasyonu yaptırabilmektedir.

Kaş ve kirpik ekimi operasyonları yaklaşık 2-3 saat kadar sürer. Kaş ekimi ve kirpik ekimi için donör bölgeden tek tek toplanan kıl, açılan kanallara yerleştirilir ve ekim tamamlanır. Kaş ve kirpik ekimi operasyonları lokal anestezi ile gerçekleştirilir böylece hasta operasyon süresince bir acı ya da ağrı hissetmez. Operasyon sonrasında ekim yapılan alanların darbeden korunması, yeni ekilen kıl sağlıklı bir şekilde uzamaya başlaması için oldukça önemlidir.

Kaş ve kirpik ekimi

operasyonu sonrasında iyileşme süreci, kişiye göre değişmekle birlikte yaklaşık 10 gün olarak düşünülebilir. İlk 3 gün istirahat edilmesi yüz bölgesinde oluşacak şişlikleri / ödemleri engelleyebilmektedir.

“Kaş ve kirpik ekimi oldukça hassas yapılmalıdır”

Yüz bölgesine yapılan saç nakillerinde hassasiyet daha ön plandadır. Kafa derisiyle kıyaslandığında çok daha hassas bir yapıda olan yüz bölgesi, operasyon sonrasında iz oluşumuna çok daha açık bir yapıdadır bu yüzden özellikle kaş ve kirpik ekimi ya da sakal bıyık ekimi gibi yüz bölgesine yapılan ekimlerde kanal açma işlemi yaparken kanalların derinliğine açısına ve büyüklüğüne dikkat edilmesi gerekir. Günümüzde oldukça güzel kaş ve kirpik ekimi operasyonları gerçekleştirmekteyiz ve doğal görünümlü kaş ve kirpikler yaratabilmekteyiz.

Seyrek kaş ve kirpiklerin dolgunlaştırıldığı bir estetik operasyondur.
Kadın erkek herkese uygulanır.
Zamanla dökülen ve seyrekleşen kaş ve kirpikler yüz mizacına uygun gür ve kalın bir hale getirilir.

Kirpik & Kaş Ekimi Tedavisi Operasyonu Kimlere Uygulanabilir? Kaş ve kirpik sayısından, şeklinden veya yoğunluğundan hoşnut olmayan kadın erkek herkese yapılan bir operasyondur. Zamanla dökülen kaş ve kirpikler seyrekleşme şeklinde zayıflasa da bazı durumlarda kısmi ya da komple kayıplar da yaşanabilir.

Kaş ve kirpik ekimi

yapan hastaneler özel hastaneler olup, kaş ve kirpiklerinden memnun olmayanların başvurdukları sağlık merkezleridir.


Hizmetlerimiz
Bahçivan Mahallesi Yüzbaşıoğlu 1. Sokak Bozoğlu İş Merkezi Kat:2 No:27
  • 05546246565
  • info@esteviva.com.tr
Copyright © 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.

Vanda Sac,sakal ekimi

Van'da Saç Ekimi

Vanda güzellik merkezi

Hemen Ara
Whatsapp İletişim
Online Randevu
Harita